Dom

JAKIE ROLETY OKIENNE WYBRAĆ I KUPIĆ?

JAKIE ROLETY OKIENNE WYBRAĆ I KUPIĆ?

Planujesz zamontować w oknach rolety i zastanawiasz się, które z nich okażą się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem? Nie masz pojęcia czym, oprócz ceny różnią się ich rodzaje i w jaki sposób dobrać je do swoich potrzeb? Odpowiadamy na nurtujące pytania i rozwiewamy Państwa wszelkie wątpliwości.

Rolety okienne to doskonała alternatywa dla zasłon. Ze względu na ich ogromny wybór możemy postawić na te, najbardziej odzwierciedlające pożądany klimat, zapewniając przy tym odizolowanie się od podglądaczy i ochronę przed słońcem. Ogromna różnorodność na rynku jest w stanie przyprawić o ból głowy niejednego konsumenta, szczególnie gdy wcześniej nie stawaliśmy przed taką decyzją.

 Przy wyborze rolet zewnętrznych w zależności od efektu, jaki chcą Państwo uzyskać polecamy zwrócić uwagę na dostępne modele:

 • Rolety antywłamaniowe – dzięki nim nie musisz obawiać się o zdrowie i życie siebie i swoich bliskich, zagwarantują bezpieczeństwo.
 • Rolety nadprożowe – przystosowane do montowania w powstających budynkach z zamontowaną skrzynką podczas wznoszenia ścian budynku.
 • Rolety nadstawne – montowane wraz z oknem w nowych budynkach lub przy wymienianiu stolarki już istniejących.
 • Rolety podtynkowe – część rolety znajduje się pod ociepleniem budynku, dzięki czemu nie widać skrzynki tylko pancerz oraz część prowadnic. 
 • Rolety natynkowe – stosowane w nowoczesnych oraz istniejących już budynkach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet wewnętrznych?

 • Stopień zaciemnienia rolet – przed wyborem określ, w jakim stopniu chcesz zaciemnić pomieszczenia w swoim domu. Do wyboru są rolety transparentne, które w niewielkim stopniu zmniejszają rozświetlenie wnętrz, rolety okienne regulujące dopływ światła, które w dzień stanowią element dekoracyjny, a w nocy zaciemniają pomieszczenie, rolety półzaciemniające w jednolitym kolorze lub we wzory, a także rolety zaciemniające, które całkowicie ograniczają dostęp światła do pomieszczeń.
 • Długość i szerokość tkaniny – przed zakupem rolet trzeba dokładnie zmierzyć okna. 
 • Sposób montażu – wśród rolet okiennych znajdziesz modele, które można zamontować w sposób inwazyjny lub bezinwazyjny. W pierwszym przypadku konieczne jest użycie wiertarki i przymocowanie górnych szyn za pomocą wkrętów. Osoby, które nie chcą ingerować w swoje okna, mogą wybrać modele przystosowane do montażu bezinwazyjnego, który nie niszczy ram. Wówczas roleta montowana jest na zaczepach z klejem na szczycie ruchomej części okna.
 • Kolorystyka – jeśli poszukujesz modelu, który umieścisz w oknach biura, czy gabinetu lekarskiego najlepiej zdecydować się na estetyczne rolety utrzymane w stonowanej kolorystyce, bez ozdób i dodatkowych nadruków rozpraszających uwagę.

Rodzaje rolet wewnętrznych

rolety wewnętrzne

Jeśli poszukujesz najodpowiedniejszych rolet wewnętrznych najbezpieczniejszy wybór pozostaję w kręgu niżej wymienionych modeli :

 • Rolety w kasecie – mocowane na skrzydło okienne, nie ingerują w ramę okienną, co pozwala na nieutracenie gwarancji na okna.
 •  Rolety bez kasety – dzięki bezinwazyjnym, kompleksowym haczykom montowane wyłącznie do góry skrzydła okiennego. Podczas uchylenia okna roleta „zostanie” przy szybie.
 • Rolety dzień/noc – posiada poziome pasy – transparentne i zaciemniające, co pozwala na dopasowanie ilości dochodzącego światła słonecznego do naszych potrzeb.
 • Plisy – funkcjonalna osłona przeciwsłoneczna, zapewniająca wnętrzu niepowtarzalny wygląd.
 • Rolety do okien dachowych – skutecznie zaciemniające okna dachowe.

Wybór przy urządzaniu mieszkania jest ogromny – możesz zastosować dokładnie te z dostępnych w naszym sklepie rolet, które odzwierciedlą Twój osobisty gust.

You may also like

Read More